Foto

Engin Polat

Eğitmen


Akademik Eğitim

Engin Polat, 1999 yılından beri .Net teknolojileri üzerine birçok büyük ve orta ölçekli projede yer almış, proje geliştirme danışmanlığı yapmış, ödüllü projelere imza atmış ve görev aldığı yazılım projelerinde birçok ödüle layık görülmüştür.
Arçelik`te Software Specialist olarak görev yaptıktan sonra, Doğuş Yayın Grubunda Software Specialist olarak başladığı göreve Innovation Manager olarak devam etmiştir. Şu anda BilgeAdam Kurumsal bünyesinde Yazılım ve Veritabanı biriminde Chief Architect (Çözüm Mimarı) olarak görevine devam etmektedir.
Ayrıca 2008 yılından beri Türkiye`nin önde gelen eğitim akademisinde (BilgeAdam) Bireysel ve Kurumsal yazılım (Windows, Web, Dağıtık Uygulama Geliştirme, Yazılım Mimarisi, Mobil, Bulut, vb) eğitimleri vermektedir.
Bunun dışında Engin Polat pek çok üniversitede .Net teknolojileri, Windows Phone, Bulut, Web, Oyun Programlama, Yazılımda Kariyer konularında seminerler düzenlemektedir.
2011 yılından itibaren Microsoft Yaz Okulu`na eğitmen olarak katılım göstermektedir.
Halen Microsoft tarafından düzenlenen birçok etkinlikte etkin olarak (Konuşmacı, Eğitimci) görev almakta ve yine Microsoft bünyesinde teknoloji etkinlikleri düzenlemektedir.
2012 yılından beri Microsoft tarafından Dünya`da ve Türkiye`de sayılı kişiye verilen Microsoft MVP (Most Valuable Professional) ödülüne layık görülmektedir.
2013 yılından itibaren Dünya`da ve Türkiye`de sayılı kişiye verilen Nokia Developer Champion ödülüne layık görülmektedir.
Yaptığı çalışmalardan ötürü 2015 yılından itibaren Microsoft tarafından dünya`da sayılı kişiye verilen Regional Director ünvanına layık görülmektedir.
INETA Türkiye`de Teknik Topluluklar Lideri, MEA Influencers Türkiye’de Owner/Leader olarak görev almaktadır.

Şimdiki Görevi