Foto

Dilara Yağlıcıoğlu

Eğitmen

Dilara Yağlıcıoğlu İmaj ve İletişim Danışmanlığı


Akademik Eğitim

Dilara Yağlıcıoğlu İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü`nde lisans ve yine aynı üniversitede Yönetim ve Organizasyon yüksek lisans eğitimini almıştır.
2009 - 2017 yılları arasında kurumsal hayatta Panasonic ve Migros gibi sektöründe öncü şirketlerin İnsan Kaynakları ve Eğitim süreçlerinde çalışan Yağlıcıoğlu çalıştığı süre boyunca 3000`in üzerinde kişiye İletişim, Beden Dili, Sunum Teknikleri ve Kişisel İmaj konularında eğitimler vermiştir.
Profesyonel iş hayatı süresince ağırlıklı olarak; eğitim ihtiyaç analizi, yetkinlik bazlı eğitim planlama, eğitim içeriklerinin oluşturulması ve tasarlanması, liderlik ve yönetim programlarının tasarlanması ve geliştirilmesi, üniversite iş birlikleri ve kurumsal akademilerin kurulması ve geliştirilmesi süreçlerini yönetmiştir.
İmaj Danışmanlığı konusuna olan özel ilgisini Fashion Stylist Institute`dan ve VAKKO ESMOD`dan aldığı Certified Image Consultant Programı`nı başarıyla tamamlayarak pekiştirmiştir.
Peryön ev sahipliğinde üniversitelerde gerçekleşen Kariyer Panayırı etkinliklerinde "Kişisel Marka Olmak" konusunda konuşmacı olarak yer almıştır.
Kişisel İmaj Yönetimi, Protokol Kuralları, Kişisel Marka ve İş Yaşamında Sosyal Etiket konularında uzman olan Yağlıcıoğlu`nun verdiği diğer eğitim başlıkları arasında Etkili İletişim, Beden Dili, Eğitimcinin Eğitimi, Etkili Sunum Teknikleri ve Hitabet yer almaktadır.
Türkiye İnsan Yönetimi Derneği PERYÖN ve Uluslararası İmaj Danışmanları Derneği AICI üyesidir.
Evli ve bir kız çocuğu olan Yağlıcıoğlu iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Şimdiki Görevi

İmaj ve İletişim Danışmanı, Eğitmen